O MNE

S drôtikovaním ako technikou som sa zoznámila v detstve. Drôtikovať ma učil môj starý otec, ktorý vo voľnom čase vyrábal z drôtov a prútia rôzne dekoračné predmety.

Už ako dieťa som skúšala vyrábať vlastné šperky z rôznych materiálov. Neskôr mi však prišli do života iné záujmy a záľuby, tak som na výrobu šperkov a dekoračných predmetov zabudla.

Po rokoch, som na jednej remeselnej výstave zazrela tvorbu umeleckých drôtikárov a rozhodla som sa, že toto krásne remeslo opäť vyskúšam. Začala som hľadať na internete rôzne zdroje, informácie o tom čo na výrobu drôtikovaných šperkov potrebujem. Zaobstarala som si základné náradie a materiály potrebné na výrobu, a začala som tvoriť.

A tak sa zrodila moja vášeň pre tvorbu šperkov.

Zo začiatku som vyrábala len pre moje potešenie. Keď som zistila, že sa ľuďom moje šperky páčia, začala som tvoriť pre priateľov, rodinu. Postupne som získavala zručnosti a na podnet môjho manžela, ktorý je umelecký rytec a zlatník, som začala vyrábať strieborné drôtikované šperky.

Len pri drôtikovaných šperkoch som nezostala a začala som vyrábať šperky aj inými klasickými zlatníckymi technikami. Postupne som pridávala nové ušľachtilejšie materiály, drahé kamene a tiež zlato.

Fascinuje ma krása drahých kameňov. S radosťou ich používam, vkladám do šperkov.

Neustále sa učím nové zlatnícke techniky, zlepšujem svoje zručnosti a získavam nové vedomosti, ktoré pri výrobe šperkov potrebujem.

Verím, že energiu, ktorú pri výrobe šperkov vytváram, odovzdávam v šperkoch aj Vám, mojim zákazníkom.

Šperky tvorím s láskou, vášňou, vyrábam pre Vás …

 

                            Slávka Michalovičová